Regnvandskonsulent - Find en Regnvandskonsulent

Maria Burup Dahl

Jeg er din kontaktperson

Skriv til mig

Indtast venligst et validt navn
Eller dit telefonnummer
Sender besked
Tak for din besked
Vi beklager

På grund af en teknisk fejl kan din henvendelse desværre ikke modtages i øjeblikket. Du er velkommen til at skrive en mail til Send e-mail eller ringe til +45 72 20 11 33.

Find en Regnvandskonsulent

Regnvandskonsulent - Find en Regnvandskonsulent

En regnvandskonsulent kan hjælpe dig med løsninger på hvordan du bedst håndterer regnvand på din grund

 

Her finder du den samlede liste over uddannede regnvandskonsulenter i Danmark inddelt efter hvor de arbejdede, da de tog uddannelsen.

Fyn
Bogense
Daniel Katusa Romer
ROMER's Anlæg
31 17 51 72
daniel@romer-ag.dk

Odense
Jonas Madsen
Sparvath ApS
91 89 21 26
jonas@sparvath.ino

Odense
Niels Pasfall
Vandcenter Syd A/S
63 13 23 56
nsp@vandcenter.dk

Odense C
Mette Louise Ravn Christiansen
Mette Louise Ravn Christiansen
27 14 27 39
ravnbech@gmail.com

Odense S
Brian Christensen Starup
Hededanmark A/S
24 63 69 37
brst@hededanmark.dk

Odense SØ
Sven Erik Jacobsen
Hansson & Knudsen A/S
29 69 74 41
svja@hansson-knudsen.dk

Nyborg
Kenneth Færch
Birkely Riven/Hestekurser.dk v/Jesper Birkely Rasmussen
65 36 11 63
info@birkely.dk

Nørre Aaby
Thomas Rasmussen
Ronæs Entreprenør v/Thomas Rasmussen
20 65 16 03
kloakmanden.tr@gmail.com

Svendborg
Jens Peter Slæbæk Nielsen
Torneløkke Anlægsgartner og Servicefirma ApS
jp@torneloekke.dk

Vester-Skerninge
Johanne Braskov
Johanne Koch Braskov
johanne@okologiskemadhaver.dk

Hovedstaden
Albertslund
Hans Wernberg
Care4nature ApS
28 10 21 88
hw@care4nature.dk

Albertslund
Merete Hauge Lak
Landskabsarkitekt Merete Hauge Lak v/Merete Hauge Lak
20 77 02 60
merete.lak@gmail.com

Albertslund
Signe Petersen
Naturhaver
25 36 87 75
signe_petersen75@live.dk

Ballerup
Rolf Bekker Ravnskov
Orbicon A/S
26 50 31 73
robr@orbicon.dk

Brønshøj
Kåre Press-Kristensen
PKP Regnvandsteknik ApS
22 81 10 27
kpk@regnvandsteknik.dk

Brønshøj
Mathias Pape
PKP Regnvandsteknik ApS
28 30 38 30
mp@regnvandsteknik.dk

Charlottenlund
Johnny Mikael Kjeldsen
Thomsen's ApS
kloak@thomsens.dk

Fredensborg
Claus Nordentoft Holsteen Petersen
Holsteen Byg ApS
42 13 83 04
cp@holsteenbyg.dk

Fredensborg
Sandra Schoeller
Sandra Schoeller Design
22 77 36 67
sandyschoeller@hotmail.com

Frederiksberg
Anne Mette Dahl Jensen
Frederiksberg Kommune
23 45 38 26
anje60@frederiksberg.dk

Frederiksberg
Henrik Bormann
Codan Forsikring A/S
hbm@codan.dk

Frederiksberg
Kimo Lange Pedersen
Frederiksberg Kommune
24 44 23 44
kimo@tryllerylle.dk

Frederiksberg
Loa Jenny Jonatansdottir
Schulze+Grassov ApS
loajenny@hotmail.com

Frederiksberg
Maria Teresa Jacobsen
KU Science Fakultetssekretariatet
22 95 42 62
mtj@science.ku.dk

Frederiksberg
Marko Miletic
Marko Miletic
50 43 08 10
mapkec@gmail.com

Frederiksberg
Pernille Kagan
Frederiksberg Kommune
28 98 47 38
peka02@frederiksberg.dk

Frederiksværk
Mikkel Angly Norby
Norplan Entreprise A/S
24 44 74 73
mikkel@norplan.dk

Frederiksværk
Rie Birk Lauridsen
Cirkelhaven v/Marie Christine Birk Lauridsen
61 40 20 62
riebirk@gmail.com

Gentofte
Andrew Richard Downes
Park og Vej, Drift, Gentofte Kommune
26 89 71 94
arid@gentofte.dk

Gentofte
Jes-Henning Bohn
Bohn Kloak v/Jes-Henning Bohn
22 40 13 72
bohnkloak@live.dk

Gentofte
Lars Jensen
Landskabsentreprenør Sven Bech A/S
40 10 29 40
lj@svenbech.dk

Gentofte
Michael Albrechtsen
Landskabsentreprenør Sven Bech A/S
21 27 43 36
ma@svenbech.dk

Glostrup
Bo Nielsen
Sweco Danmark A/S
bo.nielsen@sweco.dk

Glostrup
Jan Høeg
Anlægsgartnerfirmaet Kirkegaard A/S
20 60 35 66
kloak@kirkegaard.nu

Glostrup
Jens Poulsen Schmidt
Anlægsgartnerfirmaet Kirkegaard A/S
43 73 31 08
jens@kirkegaard.nu

Hedehusene
Thomas Niels L. Hjortsø
Hjortsø Hus & Have v/Thomas Niels Lovman Hjortsø
27 34 89 19
thomas@hjortsoe.dk

Helsinge
Christan Schwærter
Duemose A/S
21 68 09 55
christian@duemose.com

Helsinge
Palle Duemose
Duemose A/S
20 41 33 09
palle@duemose.com

Helsinge
Jacob Wang Petersen
NS Gartner A/S
26 28 83 44
awp@nsgartner.dk

Helsinge
Stig Trollebø
NS Gartner A/S
60 17 81 51
kontor@nsgartner.dk

Helsingør
Daniel Faber Pedersen
Boliggården
25 26 30 24
dfp@boliggaarden.dk

Helsingør
Jan Donatzky Pihl
Boliggården, Vapnagaard
49 25 26 31
jdp@boliggaarden.dk

Helsingør
Marianne Skovgaard Borchmann
Boliggården, Vapnagaard
49 25 26 31
marianneborchmann@hotmail.com

Herlev
Bolette Halfdan-Nielsen
Herlev Kommune
Bolette.Halfdan-Nielsen@herlev.dk

Herlev
Kirsten Høi
Herlev Kommune
44 52 64 59
kirsten.hoi@herlev.dk

Herlev
Lisa Ahlgren
HCS Environmental Services, Fil. af HCS Environmental Serv. Ltd., Engl - 300469
26 35 07 36
lisa.ahlgren@earthling.net

Hillerød
Gert Andersen
Andersen Anlæg ApS
51 57 33 20
gert@andersenanlaeg.dk

Hillerød
Jesper Kure
JP Struktør v/Jesper Martin Petersen Kure
60 15 31 56
jp3400@live.dk

Hillerød
Kristina Cederborg
Agrovi I/S
krc@agrovi.dk

Hillerød
Øystein Grandorf
Hillerød Kommune
72 32 23 12
oygr@hillerod.dk

Holte
Søren Jørgensen
S. Jacobsen A/S
53 50 75 25
pjuskesj@gmail.com

Hundested
Jesper Brund Kronborg
Kronborg Have og Anlæg IVS
51 96 46 21
Jesper.kronborg@yahoo.dk

​Hvidovre
Brian Berg
Per Aarsleff A/S
40 44 25 28
bbe@aarsleff.com

Hvidovre
Brian Hinge Mikkelsen
Grøn Entreprise A/S
22 11 30 00
mikkelsen@groenentreprise.dk

Hvidovre
Hans Peter Sørensen
A + Anlæg ApS
26 79 43 09
hans@alletiders-anlaeg.dk

Hvidovre
Kenneth Hulten Staugaard
A + Anlæg ApS
23 74 27 41
info@alletiders-anlaeg.dk

Hvidovre
Kim Nielsen
Hvidovre Kommune
51 58 77 19
knx@hvidovre.dk

Hvidovre
Klaus Hansen
Hvidovre Kommune
25 40 51 66
klh@hvidovre.dk

Hvidovre
Kurt Nielsen
Hvidovre Kommune, Vej og Park
25 40 51 54
kun@hvidovre.dk

Hvidovre
Lars Hejgaard
Grøn Entreprise A/S
40 51 93 99
hejgaard@groenentreprise.dk

Hvidovre
Magdalena Katarzyna Hermansen
Høje-Taastrup Kommune Driftsbyen
21 78 83 04
magdalenahe@htk.dk

Hvidovre
Martin Richter Andersen
A + Anlæg ApS
martin@alletiders-anlaeg.dk

Hvidovre
Michael Sundahl
Per Aarsleff A/S
misu@aarsleff.com

Hvidovre
Paula Meldgaard
Hvidovre Kommune, Vej og Park
25 44 25 05
pme@hvidovre.dk

Ishøj
Stefan Mertz
Ishøj Kommune
stefan.mertz@gmail.com

Jægerspris
Anders Sørensen
Dansk Byg & Anlæg IVS
29 89 83 62
dboa@outlook.dk

Kastrup
Thomas Isafold
Isafold Have og Parkanlæg v/Thomas Isafold Nielsen
40 92 15 65
thomas@isafold.org

Kgs. Lyngby
Annie Fuursted
COWI A/S
45 97 24 27
avf@cowi.com

Kgs. Lyngby
Eva Rosengren
ZBC Efteruddannelse
20 78 73 37
erol@zbc.dk

Kgs. Lyngby
Michelle Andersen
Lyngby-Taarbæk Kommune
45 87 56 09
mican@ltk.dk

Kgs. Lyngby
Tom Nordbo Andreassen
Danmarks Tekniske Universitet
93 51 14 58
tonoa@dtu.dk

Kokkedal
Cathrine Teichert
Ebbe Dalsgaard A/S
ct@edas.dk

Kokkedal
Søren Dalsgaard
Ebbe Dalsgaard A/S
mail@edas.dk

København K
Janne Klinkby
Thing Brandt Landskab ApS
30 64 33 36
jk@thing-brandt.dk

København K
Jørm Ambs Willerslev
Bang & Beenfeldt A/S
25 97 70 90

København K
Signe Lilleskov Nielsen
Rubow Arkitekter A/S
sln@rubowarkitekter.dk

København N
Cathrine Toft Kramme
Schul Landskabsarkitekter ApS
27 28 70 13
cathrine@schul.dk

København N
Claudia Oddone
Schul Landskabsarkitekter ApS
30 48 22 73
claudia@schul.dk

København N
Jonas Olsen
Stenbroens v/Jonas Thor Olsen
26 80 27 65
jonas@stenbroens.dk

København NV
Anders Adams
Københavns Kommune
24 91 80 04
f77h@tmf.kk.dk

København NV
Danny Oppenheuser
Acting Bygherrerådgivning
27 25 34 70

København NV
Henrik Bruun
Bruun - Den Grønne Gartner v/Henrik Bruun
25 34 40 31
henrikbruun@msn.com

København NV
Niels Henrik Hansen
Wissenberg A/S Rådgivende Ingeniører F.R.I
27 25 34 67
nhh@wissenberg.dk

København NV
Sebastian Arendes Weinreich
Københavns Kommune
24 91 80 64
es9r@tmf.kk.dk

København S
Boris Koppel
Tmf - Byens Anvendelse - Center For Parkering
33 66 52 00
borkop@tmf.kk.dk

København S
Christian Højbjerre Andersen
Grundejerforeningssekretariatet Ørestad
51 91 70 19
can@orestad.net

København S
Karin Hartmann
Tmf - Byens Anvendelse - Center For Parkering
33 66 52 00
aa1a@tmf.kk.dk

København S
Steen Hilfling Aner
Rambøll Danmark A/S
51 61 11 99
shil@ramboll.dk

København V
Charlotte Darre
Clean
chd@cleancluster.dk

København V
Lotte Lindgaard Andersen
Clean
24 22 92 28
lla@cleancluster.dk

København Ø
Florence Hansen
Peter Jahn & Partnere A/S, Bygge- og Renoveringsrådgivning
35 43 10 10
fh@pjp.dk

København Ø
Jonas Bjørn Ringheim
Biologisk Institut Københavns Universitet
28 75 00 21
jbringheim@science.ku.dk

Lynge
Dennis Tinggaard
Den Unge Gartner A/S
22 23 22 01
dt@dug.dk

Nordhavn
Jacob Kirkegaard Brandt
Anders Matthiessen Aps
21 92 19 17
jb@hundslev.dk

Nordhavn
Morten Lind
Anders Matthiessen Aps
39 27 72 38
ml@matthiessen.dk

Nordhavn
Rasmus Haxø Petersen
Anders Matthiessen Aps
20 96 41 08
haxoe79@hotmail.com

Nordhavn
Søren Gundersen
Anders Matthiessen Aps
20 72 77 45
sgundersen60@gmail.com

Roskilde
Anne Christina Secher Tendal
Roskilde Tekniske Skole
30 18 01 30
at@rts.dk

Roskilde
Bo Midtgaard
Midtgaard A/S, Roskilde
40 40 15 44
bo@midtgaard-as.dk

Roskilde
Jesper Kristian Worm
RTS Vilvorde - Kantinen
30 18 01 29
jw@rts.dk

Roskilde
Johnny Bo Hansen
Malmos A/S
40 92 89 86
jbh@malmos.as

Roskilde
Kirsti Midtgaard
Midtgaard A/S, Roskilde
27 89 25 22
kirsti@midtgaard-as.dk

Roskilde
Marc Emil Larsen
Roskilde Domsogns Kirkegårde
46 35 08 90
marc.e.larsen@gmail.com

Roskilde
Thomas Gudmundsen
Malmos A/S
21 84 58 23
tgu@malmos.as

Roskilde
Vibeke Andersen
Roskilde Tekniske Skole
61 94 85 05
ver@rts.dk

Rødovre
Henning Westphal
Petri & Haugsted A/S
51 17 28 58
hew@petri-haugsted.dk

Rødovre
Kim Bundgaard
Petri & Haugsted A/S
23 41 81 71
kib@petri-haugsted.dk

Rødovre
Ralph Manscher
Hellbrecht Entreprise ApS
71 71 00 71
ralph@hellbrecht.dk

Rødovre
Sonny Giersing
Faunus, Anlægsgartner & Brolæggerfirma ApS
20 26 79 75
info@faunus-anleg.dk

Skibby
Christina E. Bay
Anlægsgartner Gottlieb A/S
22 49 63 82
ceb@gartnergottlieb.dk

​Skibby
Jesper Ørnbo
JØ Anlæg v/Jesper Ørnbo
20 71 35 90
joe-anlaeg@hotmail.dk

Skibby
Nikolai Larsen
Anlægsgartner Gottlieb A/S
nml@gartnergottlieb.dk

Skodsborg
Mik Fournais
Fournais A/S
61 33 04 77
mik@fournais-ing.dk

Skovlunde
Morten Klitgaard Jensen
Helge Lønhart A/S af 1986
mkj@lonhart.dk

Skævinge
Hans Christian Ridder
H C Maskinstation v/Hans Christian Ridder
29 44 01 09
h.c.maskinstation@mail.dk

Slangerup
Gitte Ann Mortensenr
Kasvu
20 21 48 18
gitte@kasvuhaver.dk

Stenløse
Flemming Kronsten
Bovak Aps
60 52 46 75
flemming@bovak.dk

Stenløse
Steen Larsen
Steen Larsen
40 36 05 83
kloak@eslarsen.dk

​Søborg
Berit Rørbøl
Gladsaxe Kommune
29 57 59 70
berror@gladsaxe.dk

Søborg
Dennis Jensen
D.J. Ejendom- og Kloakservice v/Dennis Ivan Jensen
21 23 32 96
dennisogjensen@gmail.com

Søborg
Kurt Thuesen
K. T. Anlægsgartner A/S Aut. Kloakmester
40 62 46 70
kt@ktanlaeg.dk

Taastrup
Jacob Sivertsen
F.J. Poulsen's Anlægsgartneri I/S
40 95 96 56
jacob@fjp-anlaeg.dk

Taastrup
Martin Poulsen
F.J. Poulsen's Anlægsgartneri I/S
40 95 96 51
mp@fjp-anlaeg.dk

Taastrup
Max Ochwat
F.J. Poulsen's Anlægsgartneri I/S
40 95 36 72
mo@fjp-anlaeg.dk

Valby
David Arge Malmberg
Københavns Kommunes Bygge- Og Boligdirektorat
BW29@tmf.kk.dk

Valby
Kiri Cantell Møller
Københavns Kommunes Bygge- Og Boligdirektorat
b40t2@tmf.kk.dk

Vallensbæk Strand
Andreas Brønnum
Scheller, Hougaard & Petersen A/S
ab@shp.dk

Vallensbæk Strand
Jan Møller
Scheller, Hougaard & Petersen A/S
40 68 09 29
kphs@shp.dk

Vallensbæk Strand
Nikolaj Kummerfeldt
Scheller, Hougaard & Petersen A/S
40 78 02 36
nk@shp.dk

Veksø Sjælland
Svend Gregersen
Furesø Kloak & Beton ApS
40 37 13 67
sg@f-k-b.dk

Værløse
Matin Hvidberg Schwartz
Milford I/S
20 64 24 03
mhs@milford.dk

Midtjylland
Auning
Jacob Bauer Nørgaard
VAM A/S
52 19 60 39
jbn@vam.dk

Auning
Jens Egelund Pedersen
VAM A/S
40 61 81 60
jpe@vam.dk

Auning
Rasmus Sørensen
VAM A/S
25 36 87 79
jpe@vam.dk

Brabrand
Kenneth Hummelmose Hørning
Buus Anlægsgartner A/S
30 92 02 56
kh@buus-ag.dk

Brabrand
Morten Rosenkrands Gjedsted
Buus Anlægsgartner A/S
30 92 02 59
mg@buus-ag.dk

Brabrand
Silas Toxvig Overgaard
Buus Anlægsgartner A/S
30 92 02 54
so@buus-ag.dk

Esbjerg
Sanne Hoffmann
Esbjerg Kommune
76 16 51 22
sfc@esbjergkommune.dk

Fårup
Robert Clifton
ATT Byg Aps
26 11 50 66
nordlykloak@outlook.dk

Grenaa
Henrik Holmer Petersen
Murerfirma Rasmus Jakobsen
20 45 47 89
hhp@rjakobsen.dk

Haderslev
Tim Skovgaard Hansen
BHC Anlæg
60 46 55 69
Tim-skh@hotmail.com

Herning
Henrik Steffensen Bach
Herning Kommune
henrik.bach@herning.dk

Hinnerup
Allan Gertsen
Vibe-Huse A/S
20 29 19 88
ag@vibe-huse.dk

Hinnerup
Andreas Vinding Jøhnke
Vibe-Huse A/S
86 98 60 11
avj@vibe-huse.dk

Hinnerup
Kurt Nielsen
Haveeksperten.dk
26 44 96 33
mail@haveeksperten.dk

Hinnerup
Morten Henningsen
HPH Totalbyg A/S
25 94 49 08
mmh@hph-totalbyg.dk

Hornsyld
Søren Rasmussen
Entreprenør K.P. Marsh ApS
30 13 95 98
sr.kawa@gmail.com

Horsens
Berit Fristed Kristensen
Samn Forsyning ApS
54 55 02 24
bfk@samn.dk

Horsens
Kim Degn
Den Lille Anlægsgartner v/Claus Hahne Christensen
40 10 69 30
kloakmester@dlag.dk

Lystrup
Camilla Bank Andersen
26 17 97 09
cba@stedvis.dk

Løgstrup
Lars Bach
LARSBACH HAVE & LANDSKAB
61 28 55 75
larsbach@live.dk

Odder
Peter Hansen
Hov Anlægs- og Entreprenørfirma ApS
28 76 48 58
ph@hov-ae.dk

Randers
Peter Christensen
Vandmiljø Randers A/S
30 73 08 20
pech@vmr.dk

Randers
Pia Rothmann
O.P. Anlæg ApS
42 36 63 93
pia@opanlaeg.dk

Randers
Ib Rothmann
Sem Teamet ApS
42 50 74 60
ib@sembyg.dk

Randers
Jan Poulsen
Vandmiljø Randers A/S
38 41 12 28
japo@vmr.dk

Randers
Jessika Kalstrup
Randers Arkitekten ApS
60 40 83 38
jka@randersarkitekten.dk

Randers
John Steen Smidt
OKNygaard A/S
50 60 15 98
jsm@oknygaard.dk

Randers
Lars Ingemann Sørensen
Sem Teamet ApS
28 88 99 39
lars@sembyg.dk

Randers
Martin Høj
OKNygaard A/S
81 88 93 59
mah@oknygaard.dk

Ringkøbing
Niels T. Nielsen
Ringkøbing-Skjern Kommune
20 34 39 05
niels.nielsen@rksk.dk

Risskov
Jesper P. Høeberg
MT Højgaard A/S
22 70 35 28
jph@mth.dk

Risskov
Marie Bloch Hansen
MT Højgaard A/S
52 82 92 04
mbh@mth.dk

Risskov
Martin Krogh Boje
Danjord A/S
24 88 83 69
martin@danjord.dk

Risskov
Steffen Christensen
Danjord A/S
40 37 83 83
steffen@danjord.dk

Risskov
Torben Korsgaard Kristensen
Danjord A/S
40 37 83 59
tokk@danjord.dk

Risskov
Torben Toftager
Danjord A/S
40 37 83 63
torbentoftager@danjord.dk

Roslev
Pia Frederiksen
Salling Entreprenørfirma A/S
30 92 19 00
pia@entr.dk

Silkeborg
Krista Elleby Krøler
Constructa A/S
61 34 09 39
kk@constructa.dk

Silkeborg
Michael Lysbjerg Brund
Envidan A/S
27 15 37 70
lysbjerg@hotmail.com

Stoholm
Kim Madsen
Kloakmester Kim Madsen ApS
61 68 53 65
kim@madsenskloak.dk

Storvorde
Brian Janus Østergaard Nielsen
Buus Anlægsgartner A/S
91 23 08 76
boe@buus-ag.dk

Viborg
Benny Lajer Ragner
Ragners Entreprenørfirma ApS
40 96 22 22
benny.ragner@gmail.com

Viborg
Bent Juul Gregersen
HedeDanmark A/S
27 78 61 04
bengr@skag.dk

Viborg
Lone Thastum Skjødt
GRØNNE GLIMT havedesign v/Lone Thastum Skjødt
61 60 66 80
mail@groenneglimt.dk

Viborg
Nikolaj Engelund
Orbicon A/S
22 10 42 08
nike@orbicon.dk

Viborg
Pia Mandrup
Energi Viborg A/S
27 53 54 65
pia@energiviborg.dk

Viborg
Thomas Hansen Bødewadt
HedeDanmark A/S
boedew@gmail.com

Viby J
Anders Olsen
Per Aarsleff A/S
20 26 33 00
aol@aarsleff.com

Viby J
Benny Gutfeld
Per Aarsleff A/S
20 26 33 20
bgu@aarsleff.com

Viby J
Bodil Sørensen
Center For Miljø og Energi, Magistratafdelingen
51 17 87 14
bos@aarhus.dk

Viby J
Henrik Rasmussen
Per Aarsleff A/S
40 44 25 26
hera@aarsleff.com

Viby J
Kurt Tang Lauridsen
Per Aarsleff A/S
klau@aarsleff.com

Viby J
Ole Lønberg
Per Aarsleff A/S
20 26 33 87
oll@aarsleff.dk

Viby J
Simon Smetana Christensen
WSP Danmark A/S
30 34 41 35
simon.christensen@wsp.com

Viby J.
Thomas Klogborg Dittfeld
Tri-Consult A/S, Rådgivende Ingeniører F.R.I.
20 69 74 89
tdj@tri-consult.dk

Vildbjerg
Didde Jul Nielsen
Vildbjerg Entreprenør & Anlæg ApS
30 22 60 36
diddejul@gmail.com

Aarhus
Kim Lybeck Vejrum
Brødrene Dahl
60 17 31 11
kim.vejrum@bd.dk

Aarhus
Søren Rostved
SLA
31 69 74 49
sro@sla.dk

Aarhus C
Katrine Munck
Katrine Munck
60 51 66 30
katrine.munck@sweco.dk

Aarhus C
Michael Brask
NCC Industry A/S Århus Sten & Grus
23 33 27 14
mcb@ncc.dk

Nordjylland
Brovst
Ove Lyhne Jensen
AMU Nordjylland Sandmoseskolen
96 33 26 39
olj@amunordjylland.dk

Fjerritslev
Lennart Loth
Projektselskabet ApS af 1/1 2009
28 55 28 78
ll@projektselskab.dk

Fjerritslev
Rikke Gram Jensen
Bejstrup Maskinstation A/S
22 20 96 16
red@bejstrup.dk

Hjørring
Niels Christian Hansen
Erasmus & Partnere A/S
96 23 46 09
nch@erasmus.dk

Hjørring
Peer Haslund Sørensen
Blik & Co. ApS
kontakt@blikogco.dk

Hjørring
Thomas Gerhauge
Forsvaret og Forsvarsministeriets Styrelser
72 81 34 84
fes-pso14@mil.dk

Løgstør
Carsten Ytting Nielsen
Henrik og Madsen A/S
cy@hm-murer.dk

Løkken
Henrik Furrebæk Christensen
Furrebæks Anlæg v/Henrik Furrebæk Christensen
fur-anleg@live.dk

Mariager
Henrik Pihl
HP Entreprenør ApS
22 47 40 10
Hp@hp-entreprenor.dk

Nibe
Allan Jensen
Nibe Entreprenør & Transport A/S
22 22 82 66
allan@kimbo-huse.dk

Vodskov
Kim Larsen
VME Simonsen & Wendt A/S
24 27 15 85
kkl@vme-as.dk

Aalborg
Carsten Bøgel Andersen
Frandsen & Søndergaard, Rådgivende Ingeniørfirma K/S
20 86 26 25
cba@f-s.nu

Aalborg
Karina Vedel Kronborg
Frandsen & Søndergaard, Rådgivende Ingeniørfirma K/S
20 86 26 25
kvk@f-s.nu

Sjælland
Borup
Carsten Olsen
CC Vækst ApS
26 22 59 60
mail@ccvaekst.nu

Borup
Charlotte Dan Olsen
CC Vækst ApS
22 28 45 39
charlotte@ccvaekst.nu

Borup
Klaus Nielsen
OKNygaard A/S
27 87 74 21
kni@oknygaard.dk

Borup
Lenni Dokkedal
OKNygaard A/S
27 87 74 28
ldo@oknygaard.dk

Borup
Martin Frederiksen
OKNygaard A/S
27 87 74 15
mfr@oknygaard.dk

Borup
Michael Wendel
OKNygaard A/S
27 87 74 10
mwe@oknygaard.dk

Gadstrup
Claus Augustinus
Køge Bugts Anlægsgartner ApS
20 14 05 59
kloak@kba-gartner.dk

Grevinge
Morten Andersen
NR Anlæg ApS
40 30 01 13
morten@nranlaeg.dk

Greve
Bettina Tiegarth
Grøn Vækst A/S
58 11 21 00
jvo@groenvaekst.dk

Greve
Carsten Schmidt Hansen
Grøn Vækst A/S
58 11 21 00
csh@groenvaekst.dk

Greve
Karina Spange Hasling
Grøn Vækst A/S
58 11 21 00
ksh@groenvaekst.dk

Greve
Stephanie Ingversen
Grøn Vækst A/S
58 11 21 00
jvo@groenvaekst.dk

Greve
Stine Krüth Andersen
Grøn Vækst A/S
58 11 21 00
sa@groenvaekst.dk

Herfølge
Lars Hansen
HTE ApS
60 10 39 89
info@hte.name

Holbæk
Signe Nielsen
FORS A/S
30 78 61 59
sba@fors.dk

Holeby
Benny Christoffersen
KF Entreprise v/Kim Friis
26 78 24 51
kfebenny@gmail.com

Jyderup
Rikke Nielsen
Rikke Nielsen
42 39 05 11
rikniel@gmail.com

Jægerspris
Jesper Andersen
Jesper Andersen
40 10 88 67
ganloese@hotmail.com

Kalundborg
Frank Martin Sørensen
Kalundborg Kommune
23 29 53 87
frank.sorensen@kalundborg.dk

Kalundborg
Kenneth Kølleskov Hansen
Kalundborg Kommune
23 29 53 87
keha@kalundborg.dk

Kalundborg
Mia Timm
PT Beton ApS
27 11 97 61
mia-timm@hotmail.com

Kalundborg
Morten Winter Paaske
Climahouse ApS
42 71 91 40
mp@climahouse.dk

Kalundborg
Rasmus Møller
Climahouse ApS
mp@climahouse.dk

Karise
Jens Petersen
Alslev Anlæg
40 45 54 61
jens@alslev-anlaeg.dk

Kirke Hyllinge
Henning Johannes Visby Kristensen
Smeden I Sæby, Bramsnæs VVS. ApS
46 40 40 37
sis@smedenisaeby.dk

Korsør
Martin Nør
Slagelse Kommune Entreprenørservice
58 57 54 30
matnr@slagelse.dk

Korsør
Recai Kara
Slagelse Kommune Entreprenørservice
58 57 54 30
recai@slagelse.dk

Korsør
Svend Erik Hansen
Slagelse Kommune Entreprenørservice
58 57 54 30
sehan@slagelse.dk

Køge
Anders Valentin
Klar Forsyning A/S
23 28 63 65
ava@klarforsyning.dk

Køge
Bettina Precht Simonsen
Klar Forsyning A/S
24 92 88 60
bsi@klarforsyning.dk

Næstved
Nicolas Daniel Ilnov
Grøn Vækst A/S
60 92 85 35
nicolas@ilnov.dk

Ringsted
Lasse Skjold Petersen
Ringsted Forsyning A/S
61 19 42 75
lsp@ringstedforsyning.dk

Ringsted
Thomas Fjeldving
Ringsted Forsyning A/S
51 48 10 94
tfj@ringstedforsyning.dk

Sakskøbing
Martin Søndergaard
Erik Frederiksens Eftf. ApS
22 52 83 57
efe@live.dk

Slagelse
Lasse Zielinski
Trelleborg Grøn Service v/Lasse Zielinski
20 97 28 80
info@t-g-s.dk

Tureby
Ole Bohn
Energihuset.dk A/S
40 15 41 36
okbj@energihuset.dk

Tureby
Per Bohn
Energihuset.dk A/S
26 28 80 70
salg@energihuset.dk

Tølløse
Heidi Tilgreen Nielsen
Calanthe ApS
hn@calanthe.dk

Tølløse
Steen Kristensen
Optur-sk ApS
60 53 90 10
steen@optur-sk.dk

Viby Sjælland
Peter Dahlgaard-Jalsing
Anlægsgartnerfirmaet Dahlgaard ApS
28 69 19 99
peter@dahlgaardognyholm.dk

Sønderjylland
Egtved
Søren Nørskov
Anlægsgartneriet Nørskov A/S
51 23 27 17
noerskov@anlaegsgartneriet.dk

Esbjerg
Jakob Rosenlund Nørremark
DIN Forsyning Affald A/S
23 49 57 85
jrn@dinforsyning.dk

Give
Jesper Søholm Svane
TVP Entreprise Aps
40 17 58 74
post@nykloak.dk

Give
Tommy Petersen
TVP Entreprise Aps
28 91 29 52
post@nykloak.dk

Gram
Johan Andersen
Arnum Rør ApS
40 18 32 30
johan@arnumror.dk

Haderslev
Christina Bess Hansen
Haderslev Kommune
74 34 23 10
chbh@haderslev.dk

Kolding
Palle Mørkøre
Bluekolding Spildevand A/S
pamo@bluekolding.dk

Outrup
Sjouke Maria Jeanette Segers
SMJ-Havedesign v/Sjouke Maria Jeanette Segers
23 43 18 48
info@smjhavedesign.dk

Ribe
Christian Iversen
Ribe VVS Service A/S
21 26 31 83
ci@ribevvs.dk

Rødekro
Thomas Gilbert
Chr. Johannsen A/S
eb@byggeriforpengene.dk

Skærbæk
Jens Christian Latter
Jens Chr. Multiservice v/Jens Christian Latter
53 28 00 25
jenschrlatter@gmail.com

Stenstrup
Esben Knudsen
51 24 49 63
knudsen.esben@gmail.com

Sønderborg
Jette Kubiak Hadberg
Sønderborg Kommune
88 72 71 52
jhad@sonderborg.dk

Sønderborg
Maibrit Kock Petersen
Sønderborg Kommune
88 72 74 14
mbpt@sonderborg.dk

Tønder
Bo Kjelkvist
Kjelkvist A/S
40 16 04 09
bk@kjelkvist.com

Tønder
Jens Maybom
Kjelkvist A/S
40 16 04 09
jm@kjelkvist.com

Vejle
Karin Overby
Vejle Kommune, Teknik & Miljø
76 81 24 53
karov@vejle.dk

Vejle
Lea Hjelholt
Green Solutions ApS
22 71 83 04
info@greensolutions.dk

Vejle
Sebastian Skipper Ravn
Danske Maskinstationer og Entreprenører
22 63 86 88
sr@dmoge.dk

​Vojens
Anger Lang Ravn
Arkil A/S
25 13 21 71
asge0692@hotmail.com

Vojens
Flemming Holm
Arkil A/S
flh@arkil.dk

​Vojens
Jacob Francker
Arkil A/S
40 99 28 03
jacob.snedker@hotmail.dk

​Vojens
Kasper Ebbensgaard Nyland
Arkil A/S
26 88 78 33
KNY@arkil.dk

Vojens
Lasse W. K. Juhl
Arkil A/S
41 87 06 76
lasse.wkjuhl@gmail.com

Vojens
Nikolaj Folkmann
Arkil A/S
41 87 06 70
NIF@arkil.dk

​Vojens
René G. Nielsen
Arkil A/S
30 46 05 96
rrge88@hotmail.com

Vojens
Rico S. Nielsen
Arkil A/S
21 29 35 59
rrn@arkil.dk

Årre
Mikael Skov
20 32 65 17
ms@mikaelskov.dk

Øvrige
Fredrikstad, Norge
Liv Marie Bodal
COWI A/S Fredrikstad
+47 41 41 71 40
lmb@cowi.com

Limhamn, Sverige
Malene Vetlejord
Powervase AB
malene@powervase.com

Stavanger, Norge
Jack Ravnsbæk
Stavanger Kommune
+47 99 12 89 96
jack.ravnsbaek@stavanger.kommune.no

Alle regnvandskonsulenter på listen har givet samtykke til at deres navn og kontaktoplysninger må fremgå, så tag endelig kontakt til en regnvandskonsulent nær dig.